EBF Development
Blisko 35 lat na rynku
Budujemy przyszłość

EBF Development - Deweloper z Zielonej Góry i Poznania

Kiedy w 1990 roku Przedsiębiorstwo Budowlano EKONBUD-FADOM rozpoczynało działalność wiedzieliśmy jedno: Pragniemy stworzyć solidną, znaną w regionie firmę, która będzie zmieniała szarą jeszcze wówczas rzeczywistość. Po blisko 35 latach działalności oddaliśmy do użytku blisko 15 000  kluczy do nowych mieszkań.

Realizujemy budowy dla różnych odbiorców. Naszym klientem są zarówno osoby fizyczne i prywatni inwestorzy, jak towarzystwa budownictwa społecznego (KTBS, RTBS), urzędy miejskie i spółdzielnie mieszkaniowe. Naszym założeniem jest, by budowane przez nas domy i osiedla były nie tylko dobre jakościowo i funkcjonalnie, ale też komponowały się z naturalnym otoczeniem. Dlatego stawiamy domy w otoczeniu parków i lasów, jak zielonogórskie osiedle przy ulicy Botanicznej - Waszczyka (główna nagroda "Mister Budowy 2005"), czy poznańskie "Żurawie Stawy", budowane w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu Żurawiniec. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, budujemy również własne osiedla domków jednorodzinnych, jak VillaNowa - zabudowa domów szeregowych w klasycznym, angielskim stylu.

Również budowane przez nas obiekty przemysłowo - handlowe współgrają z okoliczną zabudową, zachowując jednocześnie swoją oryginalność, czego przykładem jest nowoczesna forma znajdującej się w samym centrum Zielonej Góry Galerii Grafitt – ulubionego miejsca spotkań wielu zielonogórzan, za którą otrzymaliśmy wyróżnienie "Mister Budowy 2005". Galeria, której jesteśmy właścicielem to atrakcyjne miejsce, w którym każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego w jednym z wielu markowych sklepów, ale też Galeria to nowoczesny i niedrogi parking w samym centrum miasta (www.grafitt.com).

Mamy wiele pomysłów i bogatą ofertę dla każdego klienta co sprawia, że obecnie już jako EBF Development jest znane nie tylko w regionie lubuskim, ale skutecznie rozwija swoją działalność w ościennych województwach. Po 30 latach działalności mamy wciąż te same cele: budujemy domy solidne, ładne i niedrogie, by czynić świat piękniejszym.

Misja

Jako firma developerska idziemy z duchem czasu, i nie są nam obce społeczne czy środowiskowe aspekty  życia. Filozofią firmy jest dobra współpraca i relacje z klientem nie tylko w czasie procesu zakupowego, ale także po jego zakończeniu. Kontakt z naszymi byłymi klientami jest dla nas bardzo ważny. Będąc nowoczesnym przedsiębiorstwem kształtującym tak ważny element naszej egzystencji, jakim jest własne mieszkanie czy dom, bierzemy społeczną odpowiedzialność za organizację miejsc i środowiska w którym powstają nowe inwestycje. Przejawia się to nie tylko w dbałości o każdy element małej architektury, ale także w zapewnieniu komunikacji czy budowie placów zabaw dla najmłodszych. Jesteśmy otwarci również na wszelkie nowości sprzyjające lepszemu funkcjonowanie zarówno w sferze rekreacyjnej jak i relacji międzyludzkich. Opieramy swoją pracę na pasji, a także na wykwalifikowanej kadrze z długoletnim doświadczeniem. Dla naszych pracowników priorytetem jest profesjonalne i indywidualne podejście do klienta oraz troska o wysoką jakość obsługi.

Cele
Jako EBF Development budujemy od 30 lat, niezmiennie podnosząc poprzeczkę i stawiając sobie szereg celi, aby oferowane przez nas inwestycje spełniały najtrudniejsze oczekiwania. Najistotniejsze zagadnienia w procesie powstawania inwestycji od samych jej korzeni czyli wybór dogodnej lokalizacji, poprzez  przemyślaną i elegancką architekturę, funkcjonalne układy mieszkań i domów, które zapewniają komfort mieszkańcom oraz pozwalają na swobodę aranżacyjną przestrzeni to dla nas główne dylematy. Dbamy o każdy element inwestycji, wykończenie części wspólnych z niezwykłą starannością, nowoczesny design, zapewnienie infrastruktury dla nowopowstających inwestycji. i nieustanne podnosimy jakości  produktów i świadczonych usług. Na etapie sprzedaży staramy się mieć elastyczne i indywidualne podejście do klienta oraz zaoferować fachowe wsparcie na każdym etapie starania się o kredytowanie nieruchomości. Bardzo ważny jest dla nas profesjonalizm pracowników firmy na każdym jej poziomie.
Motto
Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu tworzymy niezwykłe miejsca. Budujemy domy, do których wraca się z przyjemnością. Za cel stawiamy sobie wygodę i komfort mieszkańców, solidność i jakość wykorzystywanych materiałów, fachowe i estetyczne wykończenie projektów. Nasze motto to: Z pasją i profesjonalizmem, łącząc doświadczenie i nowoczesność budujemy Twoje marzenia, Twój nowy DOM!
EBF Development
Społeczna odpowiedzialność
dla dobra lokalnej społeczności

CSR - Więcej niż budować

Udział w życiu społecznym dla firmy EBF Development (dawniej Ekonbud-Fadom) odgrywa niezwykle ważną rolę. Deweloper zgodnie z koncepcją programu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu już na etapie budowania strategii marki, bierze pod uwagę interesy społeczne, lokalne inicjatywy, instytucje potrzebujące wsparcia. Bowiem wartości firmy jest nie tylko mierzona poprzez odnoszone zyski, ale także jej wkład w społeczeństwo. Prowadzenie biznesu nie może być zawieszony w próżni. Musi funkcjonować w oparciu i przy współpracy z lokalną społecznością. Nowoczesna firma, społecznie odpowiedzialna, traktuje filantropię jako nierozerwalny element  swojej działalności. Podejmujemy szereg działań zarówno na terenie Zielonej Góry jak i Poznania wspierających lokalną społeczność, wspomagając duże instytucje lokalne, jak i pojedyncze inicjatywy. Oto kilka przykładów tylko z ostatnich lat działalności.
 
Kalendarium CSR
 
2017
 
Turniej sportowców
Firma Ekonbud-Fadom na stałe wpisuje się w pomoc sportowcom. Jednym z takich inicjatyw jest wsparcie turnieju Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Junior" Różanki, który pomaga młodym zawodnikom odnaleźć się w świecie sportowej rywalizacji, promuje zdrowy tryb życia oraz popularyzuje piłkę nożną.
Projekt Mini Drzonków Cup 2017
Ekonbud-Fadom wsparł Zielonogórski Klub Sportowy dofinansowując Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego dzieci.
Osiedlowa siła
Lokalność dla Ekonbud-Fadom ma ogromne znaczenie, dlatego firma dofinansowuje Osiedlowy Klub Sportowy „Piastowskie”, pomagając tym samym rozwijać pasje młodym ludziom.  
Ludzie dla Ludzi Mecenat Złotego Serca
Wspólnie ze stowarzyszeniem „Ludzie dla ludzi” Mecenat Złotego Serca został zorganizowany VI Lubuski Orszak Trzech Króli, który niósł pomoc potrzebującym. 
 
2016
 
Warto jest pomagać
17 grudnia 2016 roku odbyła się XII edycja charytatywnej gali „Warto jest pomagać” Zielona Góra 2016, w której swój udział również zaznaczyła firma Ekonbud-Fadom, wspierając akcję i przekazując środki na leczenie i rehabilitację podopiecznych stowarzyszenia.
Magiczna gwiazdka
Magiczna Gwiazdka w wiosce Świętego Mikołaja to kolejna cudowna akcja niosąca pomoc potrzebującym dzieciom z Domów Dziecka, w którą włącza się Ekonbud-Fadom, przekazując finansowe wsparcie Domom Dziecka.
Deweloperzy Dzieciom
Deweloperzy Dzieciom to jedyna tego typu akcja w Polsce, która w imię szczytnego celu, pomocy dzieciom z Domów Dziecka, łączy deweloperów. Ekonbud-Fadom od kilku lat angażuje się w ten projekt, niosąc radość i zabawę dzieciom w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Osiedlowa siła
Społeczne inicjatywy są dla firmy Ekonbud-Fadom bardzo ważne, dlatego deweloper stale wspiera Osiedlowy Klub Sportowy „Piastowskie”.
Pomoc dla hospicjum Zielona Góra
Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw to instytucja działająca na rzecz osób borykających się z ciężką chorobą. Od lat organizuje akcję „Pola nadziei”, którą Ekonbud-Fadom wsparł przekazując cebulki żonkili. Kwiaty są każdego roku uroczyście wsadzane na znak uwrażliwianie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych.
Turniej sportowców
Dwukrotne wsparcie sportowców z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Junior" Różanki. Ekonbud-Fadom niósł pomoc dofinansowując turniej piłki nożnej.
Górniczy Klub Tenisowy „Nafta”
Górniczy Klub Tenisowy „Nafta” to klub sportowy, który pomaga dzieciom w rozwoju ich pasji tenisowych. Ekonbud-Fadom wspierając rozwój najmłodszych, pomógł w organizacji Halowych Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym.
 
2015
 
Z pomocną dłonią dla dzieci
Los potrzebujących dzieci nigdy nie był obojętny dla Ekonbud-Fadom. Stąd też firma wsparła dzieci z Białorusi, przekazując środki dla Fundacji na rzecz pomocy dzieciom Grodzieńszczyzny.
Lubuski Wawrzyn 2015
Lubuskie Wawrzyny promują literaturę autorów mieszkających na terenie województwa lubuskiego. Konkurs honoruje również dziennikarzy prasy, radia, telewizji czy mediów internetowych. Przy tak ważnych wyróżnieniach nie mogło również zabraknąć pomocy przy organizacji płynącej ze strony Ekonbud-Fadom.
Paczki od Świętego Mikołaja
Ekonbud-Fadom we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Zielona Góra przygotował paczki od Świętego Mikołaja dla dzieci z najuboższych rodzin.
 

Nagrody i certyfikaty

Dołącz do naszego zespołu!
Wyślij nam swoje CV
FacebookInstagram
EBF Development nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Internet Explorer lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu